Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. sausio 21 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Informacija apie pneumonijos atvejus Kinijoje

2019 m. gruodžio 31 d. Wuhano savivaldybės sveikatos komisija pranešė apie 27 nežinomos etiologijos pneumonijos atvejus, įskaitant 7 sunkius atvejus, susijusius su Wuhano pietų Kinijos jūros gėiybių prekyviete. Ligos simptomai būdingi kvėpavimo takų ligoms - karščiavimas, dusulys ir abipusis plaučių infiltratinis pažeidimas.

Ligos atvejai buvo izoliuoti, pradėta sąlytį turėjusių asmenų paieška ir taikytos aplinkos nukenksminimo priemonės minėtoje prekyvietėje. Ji buvo uždaryta 2020 m. sausio 1 d. Išankstiniai laboratoriniai tyrimai leido įtarti virusinę pneumoniją. Anot Kinijos valdžios, infekcijos perdavimo nuo žmogaus žmogui nepastebėta. Nėra pranešimų apie sveikatos priežiūros darbuotojų susirgimų atvejus.

Iki 2020 m. sausio 5 d. Kinijos valdžios institucijos pranešė apie 32 naujus nežinomos etiologijos pneumonijos atvejus Wuhane. Šiuo metu registruoti 59 atvejai, iš kurių 7 yra sunkūs. Sąlytį turėjusių asmenų paieškos metu nustatyti 163 artimą sąlytį turėję asmenys.

Laboratoriniai tyrimai leido atmesti sezoninius ir paukščių gripo virusus, adenovirusą, sunkaus ūmaus respiracinio sindromo koronavirusą (SŪRS-CoV, angl. SARS-CoV) ir Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronavirusą (ARRS-CoV, angl. MERS-CoV) kaip šių atvejų sukėlėjus.

2020 m. sausio 7 d. laboratorijoje buvo aptiktas galimai naujas koronavirusas ir buvo išskirta visa viruso genomo seka. PSO taip pat paskelbė pranešimą, kuriame minėtų ligos atvejų galimas sukėlėjas įvardinamas kaip galimai naujas koronavirusas, išskirtas iš Wuhano miesto ligoninėje hospitalizuoto paciento, sergančio pneumonija.

Wuhano oro uostas turi tiesioginį susisiekimą su kai kuriais Europos Sąjungos (ES) miestais: Paryžiumi (Prancūzija), Londonu (Jungtinė Karalystė) ir Roma (Italija). Atitinkamų šalių valdžios institucijos budriai stebi situaciją. Italija sukūrė sustiprintą būsimų skrydžių iš Wuhano stebėjimą; Kinija ir Jungtinė Karalystė informavo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus ir rengia informaciją keliautojams.

Rizika keliautojams, įvežimo ir išplitimo tikimybė ES

Vadovaujantis šiuo metu turima informacija, panašu, kad liga neplinta nuo žmogaus žmogui, todėl rizika keliautojams laikoma maža. Dėl šios priežasties atvejų įvežimo tikimybė į ES laikoma maža, tačiau neatmetama. Ligos išplitimo tikimybė ES laikoma maža ar net labai maža.

Rekomendacijos keliautojams

Keliautojams, vykstantiems į Wuhaną, rekomenduojama vengti lankytis maisto turguose (angl. wet market) ar kitose prekyvietėse, kuriose prekiaujama gyvais ar mirusiais paukščiais, kitais gyvūnais; laikytis tinkamos rankų higienos; vartoti saugų maistą; vengti sąlyčio su gyvūnais, ypač su paukščiais ir jų ekskretais, mėšlu.

Keliautojai, grįžę iš Wuhano ir pajutę kvėpavimo takų infekcijos simptomus, turėtų kreiptis į gydytoją ir pasakyti apie buvusią kelionę.

Dėl šiuo metu Kinijoje registruojamo sezoninio gripo sergamumo pakilimo, keliautojams, vykstantiems į Wuhaną, rekomenduojama pasiskiepyti sezonine gripo vakcina likus mažiausiai dviems savaitėms iki numatomos kelionės į Kiniją, siekiant išvengti sunkios ligos.

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook